Technologia zaprasowywania Viega z profilem SC-Contur.

Viega Profipress oferuje odpowiednie rozwiązanie techniczne do każdej instalacji zarówno wody użytkowej, gazowej, grzewczej lub zastosowania specjalnego w budynkach lub przemyśle. Wybór ponad 800 elementów w różnych wymiarach zapewnia maksymalną elastyczność. Dodatkowo wszystkie złączki posiadają jedyny w swoim rodzaju czynnik bezpieczeństwa: SC-Contur.

Najważniejsze zalety

  • Wysokie bezpieczeństwo dzięki SC-Contur – funkcji nieszczelności w razie niezaprasowania
  • Uniwersalne zastosowanie w instalacjach wody użytkowej i instalacjach gazowych, jak również w systemach energii odnawialnych i instalacjach przemysłowych
  • Wyjątkowa elastyczność dzięki ponad 800 elementom o średnicy od 12 do 108 mm
  • Wysokiej jakości materiały: miedź, brąz lub brąz krzemowy
  • Złączki o zoptymalizowanych parametrach przepływu i doskonałych współczynnikach strat ciśnienia
  • Najwyższa trwałość, wytrzymałość i odporność mechaniczna

Ogólna charakterystyka

Bezkompromisowa jakość materiałów

Materiały systemu Viega Profipress – miedź, brąz lub brąz krzemowy – w połączeniu z odpowiednim elementem uszczelniającym pozwalają na zastosowanie systemu w niemal każdym środowisku. Wszystkie materiały umożliwiają higieniczną instalację i gwarantują niezawodną jakość, która zapewnia długi okres użytkowania.

Zaprasowywanie z czynnikiem bezpieczeństwa …

SC-Contur firmy Viega stanowi gwarancję widoczności niezaprasowanych miejsc połączenia. Podczas próby szczelności „na sucho” w razie niezaprasowania połączenia następuje wyraźny spadek ciśnienia w całym zakresie od 22,0 hPa do 0,3 MPa. Podczas próby szczelności z użyciem wody przy ciśnieniu 0,1 MPa do 0,65 MPa z niezaprasowanego przez przypadek miejsca połączenia wypływa woda.

… i centralną próbą szczelności

W przypadku użycia w instalacji wyłącznie złączek z SC-Contur, szczelność całego systemu można monitorować za pomocą centralnej próby szczelności. Nie jest konieczna czasochłonna kontrola wzrokowa poszczególnych złączek, co ogranicza do minimum zakres prac i ryzyko nieszczelności. Pozwala to na szybką i bezproblemową kontrolę nawet w przypadku dużych projektów.

Podwójne zaprasowanie dla maksymalnego bezpieczeństwa

Zaciskarki Viega wykonują podczas jednego cyklu dwa zaprasowywania – jedno przed, a drugie za uszczelką. W rezultacie powstaje trwałe połączenie odporne na skręcanie. Kolejną zaletą złączek jest wysokiej jakości element uszczelniający, zabezpieczony optymalnie przed uszkodzeniem dzięki cylindrycznemu prowadzeniu rury.

Bezpieczeństwo na jeden rzut oka

Wszystkie złączki Profipress są oznaczone określonym kolorem i można je zidentyfikować już na podstawie opakowania. Stanowi to dużą zaletę na budowie, ponieważ eliminuje ryzyko pomyłek. Zakres zastosowania jest oznaczony konkretnym kolorem: kolor zielony to woda użytkowa, kolor żółty gaz, a kolor biały zastosowania specjalne

Elementy uszczelniające do każdego wymagania

Stosowane przez firmę Viega elementy uszczelniające wykonane z wysokiej jakości elastomerów są dostosowane precyzyjnie do mediów oraz zakresów ciśnienia i temperatur w różnych zastosowaniach. Elementy uszczelniające są wykonane z różnych materiałów w zależności od temperatury roboczej: EPDM (do 110°C), HNBR (do 70°C) oraz FKM (do 140°C).